Skip to main content

Інтерв’ю Максима Баришнікова Телеканал Прямий @pryamiy

Ініціативна група

Ми, на підтримку Президента Володимира Зеленського, створили петицію, в якій вимагаємо від ООН надати документи, на підставі яких росія займає місце в Раді безпеки ООН та ООН взагалі. У разі відсутності таких документів – ми вимагаємо припинити фіктивне членство Російської Федерації в ООН.
Двері ООН для Російської Федерації мають бути зачинені, тому що для вступу до ООН, Російська Федерація, відповідно до 4 статті Статуту ООН, повинна зупинити агресивну війну в Україні та повернутись до міжнародно визнаних кордонів. Тільки миролюбиві держави можуть стати членами ООН.

Баришніков Максим

Юрист, співзасновник компанії «Бі Кей Бі», волонтер, публіцист

Віндман Євген

Полковник у відставці армії США. Експерт з національної безпеки та міжнародного права. У минулому, заступник юридичного радника з питань Національної Безпеки США

Грант Томас

Професор Кембриджа, спеціалізується у Міжнародному праві, співробітник “Центру Міжнародного Права імені Лаутерпахта”

Єльченко Володимир

Український дипломат. Голова Ради Безпеки ООН у 2001 році. Постійний представник України при ООН у 1997-2001 рр. Постійний представник України в Раді Безпеки ООН у 2000-2001 рр. та 2016-2018 рр. Посол України в США, росії та Австрії

Жмеренецький Олексій

Олексій Жмеренецький, народний депутат України, член Постійних делегацій України у Парламентській асамблеї НАТО та Міжпарламентському Союзі, публіцист та експерт з інноваційної політики.

Piotr Kulpa

Кульпа Пьотр

Аудитор и юрисконсульт Высшего контрольного органа Польши. Бывший член польского правительства. Преподаватель Киевской школы государственного управления.

Луценко Юрій

Літературознавець, доктор філософії, колишній викладач університету Альберти (Канада), колишній співробітник Федерального уряду Канади, газети «Washington Post» та Світового банку

Миколайчук Артем

PR директор Громадського Хабу, публіцист, волонтер

СЕР ДЖЕФФРІ НАЙС

Британський адвокат, суддя, прокурор. Голова Трибуналу у справі Китаю та Уйгурського трибуналу. Прокурор Міжнародного трибуналу для колишньої Югославії, головний обвинувач у суді над Слободаном Мілошевичем.
Pavlo Frolov

Павло Фролов

Депутат Верховної Ради України та громадський діяч. Член Постійної делегації у ПА ОБСЄ. 

Харченко Ігор

Український дипломат. Надзвичайний та Повноважний Посол України. Посол України в Республіці Польща 2003-2005 рр. Посол України у Великій Британії 2005-2010 рр. Посол України в Японії 2013-2020 рр.

Просить не згадувати

Просить не згадувати

ОСТАННІ ПОДІЇ

Новини пов’язані з роботою Ініціативної групи #unrussiaUN
  • Юрій Луценко

    Давос. Зустрічі на полях
  • Congressman Gregory Meeks

    Давос.Підтримка #unrussiaUN
  • Ініціативна група у Давосі

    до нас приєднався Джеффрі Найс
  • Аеропорт у Чорнобаївці
  • Віктор Андрійович Ющенко #unrussiaUN
  • На зруйнованій ракетою житловій будівлі

    Дніпро #unrussiaUN
  • президент Фінляндії Саулі Нііністьо

    Бородянка #unrussiaUN
  • президент Фінляндії Саулі Нііністьо

    Бородянка #unrussiaUN
  • президент Фінляндії Саулі Нііністьо

    Бородянка #unrussiaUN
  • Бородянка #unrussiaUN

Рух “Геть рф із ООН!”

НЕЗАКОННЕ ПЕРЕБУВАННЯ РОСІЇ В ООН: ПРОБЛЕМА ТА ШЛЯХИ ЇЇ ВИРІШЕННЯ

Аеропорт у Чорнобаївці. Спецвипуск ТСН

IOURI LOUTSENKO IN CAMBRIDGE WITH PROFESSOR THOMAS GRANT

Thomas D. Grant (exclude Russia UNSC) 5 Jan 2023

Інтерв’ю Максима Баришнікова @radioNVua

пропонуємо такий алгоритм дій

Крок перший

Спровокувати міжнародний розголос та започаткувати масштабні інформаційні компанії, які мають висвітлити у всьому світі проблему незаконного членства росії в ООН.

Крок другий

Вимагати перевірки повноважень делегації рф, в якості «продовжувача срср», в Раді Безпеки ООН.

Крок третій

Поставити на голосування Генеральної Асамблеї ООН Проект Резолюції про перевірку повноважень делегації рф.

Яким ми бачимо подальший розвиток подій

Після виключення Росії з лав ООН створяться сприятливі умови для розгортання операції з підтримання миру (далі – ОПМ) на території України, звернення щодо якої Україна направляла ще у 2015 році.

Спочатку Генеральний секретар ООН направить в Україну оціночну місію, яка проведе оцінку, зробить розрахунки та сформує звіт, в якому будуть визначені основні параметри мандату ОПМ.

Відповідно до статті 41 Статуту ООН, Рада Безпеки має повноваження вжити такі дії повітряними, морськими, або сухопутними силами, які виявляться необхідними для підтримки або відновлення міжнародного миру й безпеки. Такі дії можуть включати демонстрації сили, блокаду й інші операції повітряних, морських або сухопутних сил Членів Організації.

Розгортання ОПМ потребує схвалення відповідної резолюції РБ ООН. Після цього Генеральний секретар ООН, відповідно до мандату, звертається до країн членів ООН щодо їхньої участь в ОПМ.

Слід відзначити, що всі Члени Організації для того, щоб зробити свій внесок у справу підтримки міжнародного миру й безпеки, зобов’язуються згідно зі статтею 43 Статуту ООН надавати в розпорядження Ради Безпеки, на її вимогу й відповідно до особливої угоди або угод, необхідні для підтримки міжнародного миру й безпеки збройні сили, допомогу й відповідні засоби обслуговування, включаючи право проходу.

З метою забезпечення для ООН можливості вживати термінові військові заходи, Члени Організації повинні тримати в стані негайної готовності контингенти національних військово-повітряних сил, для спільних міжнародних примусових дій. Чисельність і ступінь готовності цих контингентів і плани їхніх спільних дій визначаються Радою Безпеки, за допомогою Військово-Штабного Комітету в межах, зазначених в відповідних угодах. Плани застосування збройних сил складаються Радою Безпеки за допомогою Військово-Штабного Комітету.

При досягненні певного рівня рішучості країн ядерного клубу – членів Ради Безпеки ООН, про прийняття резолюції проти агресії, яку зазнала Україна, можна вже розраховувати на ряд жестів доброї волі зі сторони Росії – аж до повернення окупованих територій, цікаві пропозиції про компенсацію збитків, та притягнення до відповідальності командирів і особового складу військ Росії, які приймали участь та здійснювали військові злочини в війні Росії проти України.

ПУБЛІКАЦІЇ В СВІТОВІЙ ПРЕСІ

WHO members vote to move Moscow office and urge Russia to stop attacks on hospitals
Guardian
Member states vote to relocate the office to Denmark by the end of the year, in response to health impacts of Ukraine conflict
Put Ukraine on the U.N. Security Council
wsj.com
In Vladimir Putin’s war against Ukraine, one of his weapons is Russia’s status as a permanent member of the United Nations Security Council…
‘Kick Russia out of the UN’: Group prepares legal challenge as Russia gets set to take UN Security Council presidency
ABC News
“If we let Russia’s aggression stand, if Russia gains what it is seeking to gain out of its aggression against Ukraine, really the entire framework that we set up in 1945 is at risk,” Thomas Grant

ІНФОРМАЦІЯ ПО ПРОБЛЕМІ

росія не є продовжувачем срср. історія питання
Щоб зрозуміти, яку спадщину у незаконний спосіб привласнила собі росія потрібно розглянути історію створення та ліквідації срср. Ні в кого не виникає сумнівів, що срср була справжньою російською імперією – багатонаціональною, тоталітарною державою, в якій проживали мільйони русифікованих громадян, що вважали цю імперію своєю батьківщиною, тому що російська мова й культура домінували на всьому просторі радянського союзу.
ПОПЕРЕДНІЙ ДОСВІД. КЕЙСИ: КИТАЙ, ЮГОСЛАВІЯ, ЧЕХОСЛОВАЧЧИНА
В історії Ради Безпеки ООН був прецедент, коли постійний член змінив свій устрій і державний лад, і для підтвердження правонаступництва була потрібна спеціальна резолюція Генеральної Асамблеї ООН. Мова йде про новостворену Китайську Народну Республіку, яка понад двадцять років доводила, що вона власне, і є держава Китай, лише з іншим політичним устроєм та назвою.
ПЛАН ДІЙ. ПРОПОЗИЦІЇ ТА АРГУМЕНТАЦІЯ
З огляду на те, що Генеральний секретар ООН не проігнорував листа бориса єльцина, і попросив президента Ради Безпеки проінформувати всіх членів про його зміст, і що жоден з членів Ради Безпеки не висунув зауважень стосовно прохання єльцина підтвердити повноваження російської федерації в органах ООН, та передати повноваження представників срср в ООН представникам росії, процес відновлення справедливості легким не буде.
ТИЖНЕВИЙ БЮЛЕТЕНЬ НОВИН ДІЯЛЬНОСТІ ІНІЦІАТИВНОЇ ГРУПИ ГРОМАДСЬКОГО ХАБУ № 3 (32)

Iніціативна група Громадського Хабу «Kick Russia out of the UN» організувалась в кінці травня 2022 року, в якості одного з напрямків діяльності Громадської організації «Громадський Хаб», яка була створена в 2017 році.

За період з 20 грудня 2022 року по 03 січня 2023 року, в рамках діяльності Ініціативної групи Громадського Хабу «Геть росію з ООН» відбулось наступне:

  • Вперше в історії сучасної України, внаслідок значного впливу громадськості та експертів, зокрема, багатомісячної діяльності Ініціативної групи Громадського Хабу «Геть росію з ООН», Міністерство Закордонних Справ України в особі Міністра Кулеби, в своїй Заяві визначило припинення участі російської федерації в діяльності ООН, в якості пріоритету зовнішньої політики України;
  • Міністр закордонних справ Естонської Республіки Урмас Рейнсалу заявив, що росія не повинна бути членом РБ ООН;
  • Заступник Міністра закордонних справ Польщі Марцин Пшідач прокоментував заяву України щодо припинення участі рф в ООН;
  • Речник МЗС Польщі Лукаш Ясіна наголосив на можливості, згідно з нормами міжнародного права, припинення участі держави в діяльності ООН;
  • Пропонуємо ознайомитись з виступом Співзасновника Ініціативної групи на RFI—французькій новинній радіостанції, яка транслюється у всьому світі французькою та 16 іншими мовами за посиланням;
  • Члени Ініціативної групи дали кілька інтерв’ю, розміщених за наступними посиланнями в мережі Інтернет:
  • Росія узурпувала місце в Раді безпеки ООН — огляд аргументів (ВІДЕО) (Freedom);
  • Інтерв’ю українському телебаченню члена Ініціативної групи, професора Гранта, яке доступне за посиланням;
  • Інтерв’ю американському телеканалу ABC члена Ініціативної групи, професора Луценко, витяг з якого доступний за посиланням;
  • Інтерв’ю співзасновника Ініціативної групи Агенції UNN, яке доступне за посиланням (текст) та посиланням (відео);

Ініціативна група Громадського Хабу «Геть росію з ООН» висловлює подяку згаданим вище відомим відеоблогерам та готова до діалогу !

Закликаємо підтримати діяльність Ініціативної Групи «Геть росію з ООН», що можливо зробити в різний спосіб, найлегший з яких-підписати Петицію «Геть росію з ООН» (кількість підписантів вже перевищила 248 тисяч).

Більше новин про нашу діяльність згодом…

Тижневий Бюлетень новин діяльності Ініціативної групи Громадського Хабу № 2 (31)

Тижневий Бюлетень новин діяльності Ініціативної групи Громадського Хабу № 1 (30)

ЗАЯВА ІНІЦІАТИВНОЇ ГРУПИ ГРОМАДСЬКОГО ХАБУ З НАГОДИ РІЧНИЦІ ПІДПИСАННЯ БУДАПЕШТСЬКОГО МЕМОРАНДУМУ

Ініціативна група Громадського Хабу «Kick Russia out of the UN»  в рамках власної діяльності, що направлена на правове виправлення геополітичних помилок, яких припустились демократичні країни у своєму ставленні до перетворень в Східній Європі, зокрема щодо перспектив демократизації російської федерації та з нагоди річниці підписання Будапештського Меморандуму 05 грудня 1994 року звертається з цією Заявою про наступне:

  1. Вітаючи в принципі ідею денуклеаризації та зниження загроз розв’язання ядерної війни в Світі Ініціативна груп Громадського Хабу «Геть Росію з ООН» підкреслює неприпустимість здійснення цього без врахування інтересів безпеки неядерних країн в цілому та особливо тих з країни, які вперше в Світовій історії погодились в добровільному порядку позбавитись наявного в них арсеналу ядерної зброї та засобів її доставки. Такі країни потребують особливих, реально діючих механізмів подальшого забезпечення їх безпеки та захисту суверенітету.
  2. Відмічаючи той факт, що в день річниці підписання Будапештського Меморандуму Україна, як країна, яка мала отримати відповідні гарантії безпеки за ним зазнала, в черговий раз, ракетної атаки з боку російської федерації, в тому числі із використанням саме тих ракет, які були передані нею російській федерації раніше на виконання умов Будапештського Меморандуму, однією зі сторін-гарантів за яким російська федерація раніше виступила.
  3. Вимагає негайно вчинити необхідних та дієвих заходів не тільки для припинення агресивної війни, розв’язаної російською федерацією проти України, але і убезпечити Україну від її повторення, шляхом припинення незаконної участі російської федерації в діяльності Організації Об’єднаних Націй, як країни, яка ніколи не набувала статусу члена, але зловживає непритаманними їй правами, зокрема в Раді Безпеки ООН, задля уникнення справедливого покарання за вчинені нею та її громадянами злочини через ускладнення притягнення до такого покарання.
  4. Закликає створити ефективні механізми задля негайної реалізації гарантій, наданих Україні при підписанні Будапештського Меморандуму та створити умови для неможливості повторення збройної агресії російської федерації проти інших країн шляхом її демілітаризації та денуклеаризації а також відновити принцип рівноправності держав незалежно від їх економічного стану та військової спроможності задля недопущення нехтування їх інтересами через надання завідомо непрацюючих гарантій, що призводить, як свідчить історія, до хибного відчуття вседозволеності та безкарності з боку агресорів.

ПУБЛІКАЦІЇ В УКРАЇНСЬКІЙ ПРЕСІ

Настав час викинути росію геть з ООН!
obozrevatel.com

Цьогорічні Дні пам’яті та примирення по всьому світу пройшли під гаслами українських мітингувальників: “Зупиніть геноцид з боку росіян в Україні!” та “Геть рф із ООН!”.

Адвокат Баришніков: як вигнати Росію з ООН? Є хард та лайт-варіанти. Інтерв’ю
obozrevatel.com
Російська Федерація не є постійним членом Ради безпеки ООН. У списку в Статуті ООН наявний Радянський Союз, але немає жодної згадки про Росію.
Найбільша геополітична афера ХХ століття: чому перебування Росії в ООН безпідставне
ZN.UA
ми розглядаємо позбавлення РФ безпідставно набутого статусу членства в ООН та РБ ООН як елемент системи гарантій безпеки України в майбутньому.

Проблема росії в ООН простими словами

росія у шахрайський спосіб заволоділа закордонним майном срср, членством в ООН, та кріслом в Раді Безпеки цієї поважної Організації.

росіяни скоїли цю незаконну оборудку на очах всього світу, коли борис єльцин виписав постійному представнику срср в ООН воронцову довідку, що нібито-то російська федерація, з 24 грудня 1991 року, зберігає за собою всі права та обов’язки срср, включаючи фінансові.

Ось так просто, надрукували текст, поставили штамп з датою і підпис. Цей папірець вручили перед Різдвом Генеральному секретарю ООН, та негайно увійшли в права члена ООН та Члена Радбезу, лише змінивши табличку назви країни з «радянський союз» на «російську федерацію». Тобто навіть не витратилися на квитки та телеграми.